Медикаментозна терапія

При больовому синдромі та набряку на ґрунті Артрозу найбільш часто лікарі призначають нестероїдні протизапальні препарати, такі як: Диклофенак натрію, мелоксикам і т.п. Тривалий прийом НПЗП може викликати проблеми зі шлунком, такі як гастрит, виразкова хвороба тощо, тому при наявність скарг чи анамнезу вищевказаних захворювань необхідно додаткове призначення гастропротекторних препаратів.

6-300x203

Лікар може вам запропонувати внутрішньо суглобове введення кортикостероїдних препаратів (Дипроспан, дексаметазон, Депо-Медрол і т.п.). Ці речовини ефективно знищують больовий синдром і набряк, збільшують об’єм рухів в ураженому суглобі. Однак цей ефект короткочасний та часто виникають значні несприятливі наслідки.

Хондропротектори. Глюкозамін та хондроїтин препарати, що покращують метаболізм хряща, уповільнюють його деструкцію, а також допомагають незначно зменшити симптоми прояву артрозу суглобів, таких як біль, ранкова скутість, тугорухливість. Прийом цих препаратів проводиться курсами по 3-4 місяці 1-2 рази на рік.

Штучна суглобова рідина – гіалуронова кислота. Один з методів лікування артрозу, який допомагає на терміни від 6 до 12 місяців зменшити больовий синдром, набряк, збільшити обсяг рухів в ушкодженому суглобі. В залежності від препарату необхідно виконання від 1 до 5 внутрішньосуглобових введень препарату. При введенні в суглоб, гіалуронова кислота бере на себе функцію суглобової рідини, покращує амортизаційну, мастильну та фільтруючу функції. Крім того препарати цієї групи стимулюють вироблення власної суглобової рідини, блокують больові рецептори.

Обов’язковим елементом лікування артрозу є лікувальна фізкультура. Регулярні фізичні вправи запобігають прогресуванню захворювання, зберігають обсяг рухів у суглобах і підтримують адекватний м’язовий баланс.

Інші рекомендації:
– Здорове збалансоване харчування
– Адекватний відпочинок
– Позбавлення від надмірної ваги
– Захист суглобів від травм