PRP-терапія

Плазма, збагачена тромбоцитами (фактори росту, PRP)

Плазма, збагачена тромбоцитами, є досить новим методом для лікування деяких поширених ортопедичних захворювань. PRP являє собою насичену тромбоцитами, факторами росту, взятими з крові, сироватку крові, які прискорюють процес загоєння гострих і хронічних травм. Чинники зростання – хімічні речовини, які ініціюють процес загоєння. Введення PRP в ділянку травми стимулює процес регенерації, прискорює загоєння, сприяє швидкому вирішенню запального процесу.

Вже більше 2х десятиліть PRP використовують для стимулювання процесу зрощення кісткової тканини під час хірургічних втручань з приводу переломів кісток і тільки нещодавно PRP почали використовувати в амбулаторних умовах для лікування хронічних захворювань, таких як: тендиніти, епікондиліти, артроз суглобів і т.д.

Як отримують PRP

PRP отримують з крові пацієнта. Кров забирається натщесерце або не менше ніж через 5 годин після їжі. Взята з вени кров поміщається в спеціальну центрифугу.

Як PRP вводиться

Відразу після виділення необхідної фракції, PRP може бути введена в уражене місце. Для досягнення позитивного ефекту необхідно 1-3 ін’єкції з проміжками 1-3 тижні.

Ефективність

За результатами лабораторних досліджень PRP збільшує концентрацію чинників росту, які відіграють важливу роль у процесі загоєння. Проведені клінічні дослідження доводять високу ефективність PRP в порівнянні з іншими методами лікування та плацебо.

Ризики і побічні ефекти PRP

Побічні ефекти рідкісні, проте можливі. Частим побічним ефектом ін’єкції PRP є збільшення запалення і болю через декілька годин після ін’єкції. Таке ускладнення не вимагає яких-небудь дій, це нормальна реакція на введення.

Ін’єкції PRP не рекомендується:
– Особам з порушенням згортання крові
– Тим, хто приймає антикоагулянти
– Під час активних інфекцій
– Під час вагітності