Препарати гіалуронової киcлоти

Артроз є найбільш частою причиною болі у відповідних суглобах. В результаті стоншування та пошкодження хрящового прошарку виникає стійкий больовий синдром, набряк і обмеження рухів у відповідному суглобі. Консервативне лікування артрозу спрямоване на зменшення вищезазначених симптомів за допомогою розвантаження суглоба, нестероїдних протизапальних препаратів (Диклофенак натрію, Мелоксикам, Ібупрофен тощо), хондропротекторів (Хондроїтин, Глюкозамін), внутрішньосуглобових ін’єкцій гормональних препаратів. На жаль, ці методи не завжди ефективні для зняття симптомів захворювання.
Одним з методів нехірургічного лікування артрозів суглобів є внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти. Препарати гіалуронової кислоти зменшують больовий синдром, знімають набряк, збільшують об’єм рухів.
Гіалуронат натрію
Гіалуронова кислота – це полісахарид з високою молекулярною масою, який присутній у великих кількостях в суглобах. Частково знаходиться у вигляді натрієвої солі в синовіальної рідині і частково як одна з головних складових позаклітинного матриксу хряща.
Діє як змазка, сприяє трофіці хряща і допомогає йому виконувати свою роль в якості амортизатора.
Остеоартроз суглобів
В суглобі, ураженому остеоартрозом, знижується не тільки концентрація гіалуронату натрію з 3 ± 0,5 мг/мл до 0,8-2 мг/мл, але і його молекулярна вага з 4 – 5 МДА (Мільйонів Дальтон) до 0,5 – 2, 5 МДА, в наслідок чого змінюються фізіологічні та в’язкопружні властивості синовіальної рідини і самого хряща.
Механізмом відновлення синовіального балансу є внутрішньосуглобове введення екзогенного гіалуроната, що призводить до нормалізації синовіальної рідини і ослаблення впливу факторів запалення на хрящову тканину і синовіальну оболонку.