Сакроілеіт

Сакроілеіт – запальне захворювання крижово-клубового суглоба. Може бути як одно-, так і двобічним. Часто є симптомом такого серйозного захворювання як анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева), проте нерідко зустрічається і як самостійне захворювання.

Симптоми
Біль, що локалізується в ділянці крижів і сідниць, який часто іррадіює по задній поверхні стегна і гомілки, який посилюється при тривалому сидінні. Біль може бути тупий, гострий або колючий. Так само відзначається так званий «стартовий біль» – больовий синдром більш виражений в ранкові години після сну, після тривалого сидіння, лежання, що проходить при ходьбі.
Диференційна діагностика проводиться з такими патологіями як: анкілозивний спондиліт і недиференційована спондилоартропатія, перелом стегнової кістки, синдром професійної перевантаження, синдром іліотібіального тракту, синдром грушоподібного м’яза, серонегативна спондилоартропатія, радикулопатія, вертлюговий бурсит.
Сакроілеіт має запальну природу, тому при лабораторній діагностиці мають значення наступні показники крові: швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), С-реактивний білок. З метою підтвердження або виключення ревматоїдних захворювань здаються аналізи на HLA-B27, ревматоїдний фактор (РФ).

Лікування:
Фізіотерапія
Даний метод лікування, спрямований на купіювання больового синдрому у гострій фазі. Такі процедури як фонофорез, теплові та холодові процедури можуть усунути больовий синдром. Масаж м’язів поперекового відділу хребта і нижніх кінцівок, ЕМС (електроміостимуляція) нижніх кінцівок так само будуть корисними.

Медикаментозна терапія
У гострій фазі доцільно застосовувати препарати групи НПЗП, міорелаксанти, в перші 24-72 години, і холод.
При хронічному перебігу перевага надається антидепресантам, протисудомним і антиаритмічним засобам.

Біологічна терапія
За останні роки широкого розповсюдження в лікуванні сакроілеіта отримали методи біологічної терапії. Ми в нашій практиці широко використовуємо PRP- і MSK-терапії для лікування даного захворювання. Перевагами даної методики є таргетний (прицільний) вплив на запалений суглоб, сильний протизапальний і регенеративний ефект, відсутність побічних ефектів.

Хірургічне лікування
Хірургічне втручання вкрай рідко використовується для лікування сакроілеіта нетравматичного генезу.