Цитокін-терапія

Ключову роль у розвитку артрозу суглобів грає Інтерлейкин-1 (IL-1) – речовина, яка посилює запальний процес в суглобах і призводить, таким чином, до їх передчасного зносу. Його біологічним антиподом є антагоніст рецептора інтерлейкіну-1 (IL-1Ra), який знижує запалення, збільшує рухливість і зменшує больовий синдром.

Результатом новітніх досліджень стало створення нового методу лікування артрозу – Цитокін-терапії. Цитокін-терапія являє собою, доступне на сьогоднішній день, безпечне та ефективне лікування остеоартрозу, при якому терапевтично активний білок – IL-1Ra, що виробляється організмом, бореться з хронічною прогресуючою дегенерацією хряща.

Цитокін-терапії уявляє собою процес, за допомогою якого ваша кров витягується в спеціальні пробірки і стимулюється на виробництво високих концентрацій захисних білків і факторів росту без додавання будь-яких штучних хімічних речовин або ліків. Невелику кількість отриманої сироватки, збагаченої вашими власними захисними білками (IL-1Ra), вводять в уражені артрозом суглоби.

Спочатку медсестра забирає вашу кров за допомогою спеціального шприца. Шприц має унікальну шорстку поверхню і містить безліч аналогічних, шорсткуватих скляних кульок. Шорстка поверхня трубки і кульок імітує шорстку поверхню запаленого або пошкодженого хряща, що спонукає ваші моноцити виробляти велику кількість власних захисних білків. Метод, яким це проводиться, складний, але, на щастя, передбачуваний, послідовний і надійний, в результаті чого виробляється високоякісні концентрації захисних білків.

Далі кров у спеціальних пробірках поміщають в інкубатор при температурі 37 ° С, що імітує нормальну температуру тіла людини, тим самим створюючи оптимальні умови для синтезу білка.

За допомогою центрифугування з крові відділяють жовту за кольором сироватку від кров’яного згустку; сироватка містить високу концентрацію білків, які захищають від остеоартрозу. Дану сироватку розміщають в окремі пробірки, які будуть вводити у вигляді ін’єкцій в уражений суглоб.

Результати лікування

У 2008 році, університетською клінікою Дюссельдорфа, було проведено дослідження, в якому взяли участь 376 пацієнтів з артрозом колінного суглоба на різних стадіях захворювання. Всі пацієнти були розбиті на 3 групи: перша група отримувала ін’єкції препаратів гіалуронової кислоти в колінний суглоб, друга – фізрозчин (плацебо), третя – Цитокін-терапію. Оцінка стану поводилась на 7й, 13й і 26й тижні після проведеного лікування.

В результаті було доведено значне зменшення симптомів артрозу, а також поліпшення якості життя у пацієнтів третій групи, яким була проведена Цитокін-терапія.

Метод набув широкого поширення завдяки тому, що велика кількість спортсменів американських професійних ліг пройшли курси даної терапії з відмінним результатом.

Синоніми: Orthokine, Autologous conditioned serum, ACS

Більш детальну інформацію про Цитокін-терапію можна прочитати у нашій брошурі Цитокін-терапія