Артроз плечового суглоба

Дегенеративне захворювання, що характеризується прогресуючим зношуванням хрящової прошарку плечового суглоба.

Причини

– Надмірне навантаження на плече протягом тривалого часу

– Природжений або набутий дефект суглобових структур (хрящі, зв’язки і т.п.)

– Порушення обміну речовин, яке призводить до відкладення солей в суглобової порожнини або порушення харчування хрящової тканини

– Травми, перенесені раніше або постійні мікротравми

– Гострі та хронічні запалення суглобів – артрити

– Також існує генетична схильність, тобто в певних сім’ях артроз зустрічається частіше, ніж в інших.

Симптоми

– Симптоми артрозу плечового суглоба з часом прогресують. Часто пацієнти відзначають загострення захворювання в осінньо-весняний періоди, біль також може залежати від зміни погоди

– Біль у нічний час (на ранніх стадіях), у спокої

– Обмеження обсягу рухів у суглобі

– Скутість в рухах

– Підвищена чутливість в ділянці суглоба

– Набряк м’яких тканин навколо суглоба

– Деформація суглоба

Оцінка стану суглоба здійснюється на тлі огляду та рентгена, та УЗД. За допомогою рентгена визначається стадія захворювання і призначається відповідне лікування.

Лікування артрозу

Лікування артрозу плечових суглобів починають з найпростіших кроків з переходом на більш складні, і коригують в залежності від ефективності тих чи інших методів.

Зміна активності. Деякі види фізичних навантажень, пов’язані з перевантаженням плечових суглобів необхідно обмежити. У той час як фізичні вправи, не пов’язані з перевантаженням суглоба, збільшують обсяг рухів, зменшують біль і сповільнюють прогресування захворювання (лікувальна гімнастика).

Фізіотерапія. Комплекс заходів, спрямований на зменшення або зупинку прогресування захворювання (лазеротерапія, магнітотерапія, застосування ультразвуку).

Протизапальні препарати. Для лікування запалення і болю, викликаних захворюванням, застосовують нестероїдні протизапальні препарати.

Біологічна терапія артрозу. PRP- та MSK-терапія отримують все більшу популярність при лікуванні артрозу суглобів. Більш детальна інформація у відповідних розділах нашого сайту.

PRP-терапія >>>

MSK-терапія >>>

Гормональні ін’єкції в суглоб. Ін’єкції гормональних препаратів ефективно допомагають зменшити біль і запалення в суглобі. Проте слід бути вкрай обережним із застосуванням цих препаратів, тому що вірогідність побічних дій від такої терапії часто переважують можливі хороші результати.

Замінники суглобової рідини. Ін’єкції препаратів гіалуронової кислоти дуже ефективно і з мінімальними побічними ефектами допомагають на тривалий час (6-12 міс) значно знизити симптоми і сповільнити прогресування захворювання.

Хондропротектори. Глюкозамін та Хондроітин – безпечні та ефективні препарати, які часто застосовуються для лікування артрозу плечового суглоба.

Артроскопический дебрідмент плечового суглоба. Питання ефективності артроскопічного втручання при артрозі плечового суглоба залишається дискусійним, однак для зняття деяких специфічних симптомів достатньо ефективним.

Тотальне ендопротезування. Повна заміна суглобових поверхонь плечового суглоба на металеві імплантати.