ЛФК при артрозі кульшового суглоба

Артроз кульшового суглоба (коксартроз) - хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами в кульшовому суглобі. В результаті поступового руйнування хрящової тканини суглоб припиняє виконувати свою функцію. Лікування артрозу кульшового суглоба - довгий та трудомісткий процес. Важливо, щоб він включав в себе різні підходи, адже тільки комплексне лікування здатне дати по-справжньому стійкий та якісний результат; зберегти рухливість кульшових суглобів та максимально продовжити їх життя. Традиційні схеми лікування остеоартрозу кульшових суглобів, як правило, включають в себе медикаментозну терапію, методи народної медицини, фізіотерапію, масаж, а також комплекс спеціальних фізичних вправ (ЛФК).

Важливо пам'ятати!

1. Лікувальна фізкультура, як правило, проводиться тільки в період ремісії захворювання, коли симптоми хвороби - такі, як біль та запалення в суглобі - мінімальні або відсутні. Виконуючи лікувальні вправи в період загострення, ви не тільки можете заподіяти собі біль, але і можете сприяти погіршенню стану кульшових суглобів.

2. Перед тим, як приступати до виконання спеціальних фізичних вправ, у тому числі знайдених на нашому сайті, обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Не виключено, що певні рухи з лікувального комплексу вам не показані, або в даний час на даному етапі лікування їх виконання може заподіяти шкоди.

3. Будь-яка лікувальна фізкультура для суглобів при артрозі необхідна для того, щоб, з одного боку, дати навантаження на м'язи і зв'язки в ділянці уражених суглобів, а з іншого - не перевантажувати самі суглоби. Якщо в комплексі вправ, які ви використовуєте, надано занадто великі навантаження на суглоби, переконливо рекомендуємо відмовитися від їх виконання та обов'язково проконсультуватися з лікарем.

4. У правильному комплексі лікувальної фізкультури при артрозі кульшових суглобів, статичні навантаження повинні переважати над динамічними. Статичне навантаження - це коли у вправах вам потрібно в якийсь момент завмерти (наприклад, при підйомі ноги) та побути в цьому положенні певну кількість секунд. Завдяки таким статичним вправам м'язи отримують необхідну для їх зміцнення навантаження, а самі хворі суглоби не зношуються, тому що при таких вправах руху в них мінімальні.

5. Лікувальна фізкультура для суглобів - єдиний метод лікування, який не вимагає від вас ні грошей, ні ліків, ні якогось коштовного устаткування. Тому запасіться терпінням і силою волі. Виконуйте всі вправи регулярно та в повному обсязі.

Основні правила лікувальної фізкультури при артрозі: - Перед виконанням вправ рекомендовано виконати контроль артеріального тиску; - Вправи виконувати плавно, в повільному темпі, енергійні рухи протипоказані; - Збільшення інтенсивності та кількості повторень необхідно нарощувати поступово та обережно; - Вправи виконуються в положенні лежачи або сидячи; - Вправи необхідно виконувати регулярно; - При появі різких больових відчуттів заняття необхідно припинити. Виконувати подібні вправи категорично не рекомендується у випадках, коли: - Підвищена температура тіла; - У період гострих запальних захворювань, пахових грижах і важких серцево-судинних патологіях.

Після виконання комплексу вправ дайте 5-10 хвилин відпочинку для відновлення і обов'язково проконтролюйте артеріальний тиск.

lfk_ukr30333

На нашому сайті www.artroz.kiev.ua Ви також можете знайти всю інформацію про артроз, методах його діагностики та лікування, а також комплекси вправ при артрозах колінних, кульшових та інших суглобів.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

Всі статті, представлені на сайті, опубліковані виключно для ознайомлення з інформаційними цілями. Займаючись самолікуванням, ви можете завдати непоправної шкоди своєму здоров'ю. Перед тим як використовувати отриману на сайті інформацію, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!