Пошкодження колатеральної зв’язки ліктя

Ліктьова колатеральна зв’язка (ЛКС) є основним стабілізатором ліктьового суглоба і бере участь в механіці метальних видів спорту, в тому числі в волейболі, тенісі і хокеї. Травми ліктьового суглоба у спортсменів – це хронічний стан, який може призвести до хронічного больового синдрому і нестабільності суглоба.

Симптоми
Біль в ліктьовому суглобі є основним симптомом пошкодження колатеральної зв’язки. Особливо відчувається больовий синдром у фазі прискорення кидка. Часто, хронічний або рецидивуючий біль є причиною порушення метальної здатності спортсмена. Зменшення і обмеження фізичного навантаження сприяють зниженню больового синдрому.
Причиною больового синдрому та нестабільності ліктьового суглоба є постійно повторюваний рух кидка.

Діагностика
– Рентгенографія (оглядова рентгенографія)
– Магнітно-резонансна томографія (МРТ)
– MR – артрографія (найбільш інформативний метод)
– УЗД – дослідження
– Комп’ютерна томографія

Консервативне лікування
Як правило, 3-6 місяців консервативної терапії у вигляді прийому нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), та локальної фізіотерапії достатньо для відновлення.

Біологічна терапія
За останні роки широкого розповсюдження в лікуванні ушкоджень колатеральної зв’язки ліктьового суглоба отримали методи біологічної терапії. Ми в нашій практиці широко використовуємо PRP- і MSK-терапію для лікування даного захворювання. Перевагами даної методики є таргетний (прицільний) вплив на пошкоджену зв’язку, сильний протизапальний і регенеративний ефект, відсутність побічних ефектів. Хороший результат спостерігається після введення PRP в місце пошкодження: 88% спортсменів відзначають повний регрес болю через 12 тижнів після ін’єкції.

Хірургічне лікування
Хірургічне лікування показано пацієнтам, яким протягом 12 тижнів не допомагає консервативне лікування.