Лікування

Метою лікування є:

– Поліпшення рухливості в суглобі
– Зменшення больового синдрому
– Збільшення сили в кінцівки

Медикаментозне лікування

При больовому синдромі та набряку на ґрунті артрозу, найбільш часто лікарі призначають нестероїдні протизапальні препарати, такі як: Диклофенак натрію, мелоксикам і т.п. Тривалий прийом НПЗП може викликати проблеми зі шлунком, такі як гастрит, виразка і т.п, тому при наявність скарг чи анамнезу вищевказаних захворювань необхідно додаткове призначення гастропротекторних препаратів.

6-300x203

Лікар може вам запропонувати внутрішньосуглобове введення кортикостероїдних препаратів (Дипроспан, дексаметазон, Депо-Медрол і т.п.). Ці речовини ефективно прибирають больовий синдром і набряк, збільшують об’єм рухів в ураженому суглобі. Однак цей ефект короткочасний і часто виникають значні несприятливі наслідки.

Хондропротектори. Глюкозамін та хондроїтин – препарати, що покращують метаболізм хряща, уповільнюють його деструкцію, а також допомагають незначно зменшити симптоми прояву артрозу суглобів, таких як біль, ранкова скутість, тугорухливість. Прийом цих препаратів проводиться курсами по 3-4 місяці 1-2 рази на рік.

Штучна суглобова рідина – гіалуронова кислота. Один з методів лікування артрозу, який допомагає на терміни від 6 до 12 місяців зменшити больовий синдром, набряк, збільшити обсяг рухів в ушкодженому суглобі. В залежності від препарату необхідно виконання від 1 до 5 внутрішньосуглобових введень препарату. При введенні в суглоб гіалуронова кислота бере на себе функцію суглобової рідини покращує амортизуючу, змазуючу і фільтруючу функції. Крім того, препарати цієї групи стимулюють вироблення власної суглобової рідини, блокують больові рецептори.

Обов’язковим елементом лікування артрозу є лікувальна фізкультура. Регулярні фізичні вправи перешкоджають прогресуванню захворювання, зберігають обсяг рухів у суглобах і підтримують адекватний м’язовий баланс.

Інші рекомендації:

– Здорове збалансоване харчування
– Адекватний відпочинок
– Позбавлення від надмірної ваги
– Захист суглобів від травм

Біологічна терапія артрозу

PRP- і Цитокін-терапія отримують все більшу популярність при лікуванні артрозу суглобів. Більш детальна інформація у відповідних розділах нашого сайту.

PRP-терапія >>>

Цитокін-терапія >>>

Фізіотерапія

Часто додатково до медикаментозного лікування лікар може рекомендувати фізіотерапію: магніт на уражений суглоб, фонофорез / електрофорез з гідрокортизоном, лазеротерапію. Як самостійні процедури – вони малоефективні,  а от в комплексному лікуванні дають хороший ефект.

Магнітотерапія місцевого або загального характеру – надає стимулюючу дію на регенеративні процеси, покращує кровотік і загальний стан судин.
Фонофорез / електрофорезс гідрокортизоном – зменшує запальний процес, тим самим зменшуючи больовий синдром.
Ультразвуковий вплив на локалізовані зони артрозу сприяє посиленню клітинного метаболізму.
Лазерне випромінювання в широкому світловому спектрі.

Курси фізіотерапевтичних процедур для досягнення максимального ефекту слід виконувати три рази на рік. Вони можуть бути спрямовані як на оздоровлення людини, так і на лікування захворювання, купірованого в окремих областях.

Ортези

Для зменшення больового синдрому, правильного розподілу навантажень на пошкоджені суглоби успішно застосовуються ортопедичні фіксатори (ортези).

5-300x203

Хірургічне лікування

При значному больовому синдромі, різкому обмеженні обсягу рухів в суглобі і неефективності консервативного лікування може знадобитися хірургічне лікування. Існує кілька варіантів хірургії:

– Артроскопічне (малоінвазивна операція для усунення пошкоджених зон хряща)
– Остеотомія (вирівнювання деформованої кістки для відновлення правильної осі кінцівки)
– Ендопротезування (заміна суглоба на штучний)