ЛФК при остеохондрозі хребта

Остеохондроз хребта - хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується дегенеративно-дистрофічними змінами в міжхребцевих дисках. Процес дегенерації міжхребцевих дисків і суглобів хребта часто супроводжуються больовим синдромом. Лікування остеохондрозу хребта - довгий і трудомісткий процес. Важливо, щоб він включав в себе різні підходи, адже тільки комплексне лікування здатне дати по-справжньому стійкий і якісний результат, зберегти функцію міжхребцевих дисків і максимально продовжити їх життя. Традиційні схеми лікування цього захворювання, як правило, включають в себе медикаментозну терапію, методи народної медицини, фізіотерапію, масаж, а також комплекс спеціальних фізичних вправ (ЛФК).

Важливо пам'ятати!

1. Лікувальна фізкультура, як правило, проводиться тільки в період ремісії захворювання, коли симптоми, такі як біль і обмеження рухів в тому чи іншому відділі хребта - мінімальні або відсутні. Виконуючи лікувальні вправи в період загострення, ви не тільки можете заподіяти виникненню болю, але і можете сприяти погіршенню стану хребта в цілому. 2. Перед тим, як приступати до виконання спеціальних фізичних вправ, у тому числі знайдених на нашому сайті, обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Не виключено, що певні рухи з лікувального комплексу вам не показані, або в даний час на даному етапі лікування їх виконання може заподіяти шкоду. 3. Будь-яка лікувальна фізкультура при остеохондрозі необхідна для того, щоб, з одного боку, дати навантаження на м'язи спини, а з іншого - не перевантажувати хребет. Якщо в комплексі вправ, які ви використовуєте, дано занадто великі навантаження, наполегливо рекомендуємо відмовитися від їх виконання і обов'язково проконсультуватися з лікарем. 4. У правильному комплексі лікувальної фізкультури при остеохондрозі, статичні навантаження повинні переважати над динамічними. Статичне навантаження - це коли у вправах вам потрібно в якийсь момент завмерти (наприклад, при підйомі ноги) і побути в цьому положенні певну кількість секунд. Завдяки таким статичним вправам м'язи отримують необхідну для їх зміцнення навантаження, а сам хребет не зношується, тому що при таких вправах рух в ньому мінімальний. 5. Лікувальна фізкультура для хребта - єдиний метод лікування, який не вимагає від вас ні грошей, ні ліків, ні коштовного устаткування. Запасіться терпінням і силою волі. Виконуйте всі вправи регулярно та в повному обсязі. 6. При остеохондрозі хребта категорично заборонено піднімати тяжкості.

Основні правила лікувальної фізкультури при остеохондрозі: - Перед виконанням вправ рекомендовано виконати контроль артеріального тиску; - Вправи виконувати плавно, в повільному темпі, енергійні рухи протипоказані; - Збільшення інтенсивності та кількості повторень необхідно нарощувати поступово і обережно; - Вправи виконуються в положенні лежачи або стоячи; - Вправи необхідно виконувати регулярно; - При появі різких больових відчуттів заняття необхідно припинити.

Лікувальна фізкультура категорично протипоказана у випадках, коли:

- Підвищена температура тіла; - У період гострих запальних захворювань, пахових грижах та важких серцево-судинних захворюваннях.

lfk_ukr11

Методичні рекомендації при загостренні остеохондрозу 1. Слід дотримуватися постільного режиму. Дозволені рухи в дистальних відділах кінцівок (кисті, стопи). 2. Для розвантаження поперекового відділу необхідно під гомілки покласти валик або високу подушку, оскільки в такому положенні розвантажується поперековий відділ хребта. 3. Поступово, у міру стихання болю включаються різні вправи, мінімально використовуються вправи з вихідного положення сидячи. 4. Необхідно уникати виконання рухів, представлених далі, в таблиці. lfk_ukr22

Після виконання комплексу вправ дайте 5-10 хвилин відпочинку для відновлення і обов'язково проконтролюйте артеріальний тиск. На нашому сайті www.artroz.kiev.ua Ви також можете знайти всю інформацію про артроз, методи його діагностики та лікування, а також інші комплекси вправ.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

Всі статті, представлені на сайті, опубліковані виключно для ознайомлення з інформаційними цілями. Займаючись самолікуванням, ви можете завдати непоправної шкоди своєму здоров'ю. Перед тим як використовувати отриману на сайті інформацію, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!